O blogu

 

Drogi Gościu strony Emiraty Po Polsku! Miło, że zaglądasz.

Zakładamy, że jesteś tutaj, gdyż:

  • wybierasz się na Bliski Wschód turystycznie lub na dłużej i w związku z tym szukasz praktycznych informacji,
  • mieszkasz już w Emiratach i szukasz informacji ułatwiających życie nam – polskim expatom oraz chcesz być na bieżąco z tym, co się w ZEA dzieje,
  • interesuje cię pełne wrażeń życie polskiej rodziny mieszkającej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) i jej doświadczenia kulturowe.

A może po prostu jesteś ciekawy(a) świata i fascynuje cię różnorodność kultur, przyciąga egzotyka i magia orientu.

Mamy dobrą wiadomość! Bez wątpienia trafiłe(a)ś pod właściwy adres.

Chcielibyśmy, żebyś – obojętnie do którejkolwiek z powyższych grup należysz – znalazł(a) w jednym miejscu wszystko, co chcesz wiedzieć o Emiratach, bez konieczności przedzierania się przez internetową dżunglę.

Pamiętamy jak my sami, na początku naszej przygody z ZEA szukaliśmy informacji, żeby nie jechać w ciemno. Być może zabrzmi to mało prawdopodobnie, ale w roku 2007 (niby całkiem niedawno) mało kto w Polsce słyszał o dalekim, maleńkim arabskim kraju, poza tym, że podobno (!) jest tam najdroższy hotel w kształcie żagla i na środku pustyni wybudowano stok narciarski. Swoją drogą, źródłem tych opowieści były najczęściej krążące po sieci zdjęcia wnętrz i samochodów ociekających złotem, w które i tak nikt nie wierzył. Skoro jedynym śladem w Internecie były sphotoshopowane (tak się zdawało) obrazki rodem z baśni tysiąca i jednej nocy, o wiarygodnej, praktycznej i kompleksowej informacji dla osób się tam osiedlających można było jedynie pomarzyć. Facebook nie był jeszcze popularny i szanse na znalezienie i nawiązanie kontaktu z rodakami już tu mieszkającymi też były żadne.

Dziś jest inaczej, Emiraty stały się popularnym kierunkiem urlopowym Polaków, a i Polonia tu mieszkająca i pracująca stanowi dość pokaźną grupę. Informacji w Internecie na temat Emiratów jest coraz więcej, natomiast nadal są to różne pojedyncze zagadnienia rozsiane tu i tam, nie zawsze sprawdzone i wiarygodne.

Strona Emiraty Po Polsku ma być tym miejscem, w którym wszystkie poszukiwania się kończą. Wchodzisz i zostajesz.

Zachęcamy do lektury i korzystania z wiedzy, którą zdobyliśmy sami po prostu tu mieszkając, a także do śledzenia naszych codziennych doświadczeń i perypetii.

Mamy nadzieję, że treści okażą się użyteczne i pomocne w planowaniu wakacji w ZEA, być może ułatwią podjęcie życiowej decyzji o przeprowadzce, ale przede wszystkim obalą mity i stereotypy oraz zabiorą naszych rodaków w fascynujący świat różnych kultur (nie tylko arabskiej), aromatycznej kuchni, ciekawych miejsc i ludzi.

Zapraszamy również do polubienia naszego fanpage’a na Facebook’u i śledzenia na bieżąco naszych wpisów.

Chętnie dowiemy się jakich informacji poszukujesz i czego nie znalazłe(a)ś. Będziemy na bieżąco uzupełniać zawartość i usprawniać nasz blog. Czekamy na sugestie oraz pytania – z przyjemnością odpowiemy!

Co gdzie znajdziesz

Jeśli wybierasz się do Emiratów na wycieczkę, urlop, wakacje, w podróż służbową, będziesz tu przejazdem, albo od zawsze marzyłe(a)ś o przyjeździe tutaj, jednak jeszcze nic nie zaplanowałe(a)ś; ewentualnie zastanawiasz się nad kierunkiem swoich najbliższych wojaży i jeszcze nie wiesz, że to będą Emiraty, ale ich nie wykluczasz – zajrzyj do kategorii WAKACYJNIE w głównym menu strony.

Jeśli dostałeś pracę w Emiratach i wkrótce się tu przeprowadzasz, lub rozglądasz się za pracą i rozważasz Emiraty jako jedną z lokalizacji, a może chciał(a)byś otworzyć swój własny biznes, ewentualnie zakupić nieruchomość/dom i spędzać w ZEA część roku – zajrzyj do kategorii JAK TU ŻYĆ?

Jeśli już mieszkasz w Emiratach – powyższa kategoria jest również dla ciebie.

Zainteresowanych kulturą arabską i innymi, kuchnią, bieżącymi sprawami, którymi żyją Emiraty i zwykłą/niezwykłą codziennością polskiej rodziny na emigracji – zapraszamy do kategorii CIEKAWOSTKI.

Fascynują cię nowe miejsca, lubisz odkrywać, eksplorować, szukasz pomysłu na plan swojej wycieczki albo najbliższy weekend – wejdź do kategorii MIEJSCA.

Czego na stronie Emiraty Po Polsku NIE znajdziesz

Nie poruszamy tematyki religijnej. Nie propagujemy wartości i treści ideologicznych związanych z jakimkolwiek wyznaniem. Jeśli wprowadzamy wątek religijny, to wyłącznie w kontekście uwarunkowań kulturowych, w jakich przyszło nam żyć i tego, jak wpływają na nasze codzienne życie w Emiratach.