Koniec z goleniem brody w aucie!

Nowe przepisy - profilowe

Prowadzenie auta w ZEA to bardzo ważne zagadnienie, bo warunki pogodowe (upały przez większą część roku), rozplanowanie miast (wszędzie daleko) i infrastruktura (np. częsty brak chodników) nie zachęcają raczej do pieszych wędrówek.

20160411_121528Jak wszędzie, tak i tutaj kierowców obowiązują przepisy ruchu drogowego, z przestrzeganiem których różnie to bywa. Bardzo wysokie mandaty zdają się nie odstraszać tych, którzy myślą, że ich wspomniane zasady nie dotyczą.

Nie chcę się teraz rozwodzić nad tutejszą kulturą jazdy, bo to materiał na oddzielny wpis – przy innej okazji. Natomiast, chciałabym Wam napomknąć o nowych uregulowaniach, które emiracka policja będzie wkrótce wprowadzać.

noise cameras
Źródło: whatson.ae

Po pierwsze, na drogach pojawią się nowe radary dokonujące pomiaru natężenia hałasu, aby karać kierowców, którzy niezależnie od pory dnia i nocy demonstrują za pomocą decybeli moc swojego silnika.

Po drugie, obok oczywistych wykroczeń takich jak za duża prędkość, używanie komórki, brak zapiętych pasów czy niezachowanie bezpiecznej odległości pojawiły się na liście nowe, za które grozi mandat nawet do 1000 AED (ok. 1000 zł), 12 punktów i konfiskata auta na miesiąc!!!

A zatem, Drogi Kierowco, pamiętaj, aby podczas jazdy:

Źródło: gulfnews.com
Źródło: gulfnews.com
  1. nie jeść
  2. nie pić
  3. nie czytać
  4. nie robić makijażu
  5. nie podgalać brody
  6. nie poprawiać ghutry albo sheili (nakryć głowy)
  7. nie oglądać telewizji
  8. nie czesać włosów
  9. nie robić sobie selfie
  10. nie palić elektronicznej sziszy

Nieużywanie kierunkowskazów też jest karane, natomiast wybór pozostawiam Tobie, bo wg ostatniego sondażu w Dubaju kierowcy uważają, że włączanie kierunkowskazów to „przejaw słabości”.

Ania

Zajrzyj również