Ciągnie człowieka do natury – Al Wathba Wetlands

Tęskno nam za samosiewną zielenią i zapachem podmokłej ściółki, jak tak siedzimy okrągły rok w betonowej miejskiej twierdzy i przez szkło spoglądamy jak ogrodnik muska każde collage6pojedyncze źdźbło trawy niemalże, i przycina zgodnie ze standardami obowiązującymi na światowej klasy polach golfowych.

A zatem wybieramy się dziś na swoiste mokradła nieopodal Abu Dhabi (tak, nadal na pustyni!), pokryte częściowo rozlewiskami, ale też słonymi równinami, skamieniałym piaskiem i pustynnymi wydmami.

Al Wathba Wetlands jest prawnie chronionym rezerwatem, gdzie środowisko sprzyja rozwojowi ponad 30 gatunków roślin i które stanowi siedlisko collage5dla wielu gatunków ptaków. W okresie od jesieni do wiosny przylatuje tu ok. 4000 flamingów.

Biorąc pod uwagę szerokość geograficzną, miejsce dość niezwykłe i bardzo przyjemne na spacer pośród szumu wysokich na kilka metrów traw, pokrzykiwań ptactwa i bzyku owadów.

collage2

 

collage1

 

 

 

 

 

 

collage4
collage3

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez specjalnej aranżacji, rurek nawadniających, nieprzycinane i przesadzane, mało zielone bo nie plastikowe. Jedyną, która tu majstrowała to Matka Natura. Takie miejsca w kraju pustynnym są warte więcej niż siedem gwiazdek.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Ania

Zajrzyj również